19.01.2024

ANWIL w zaszczytnym gronie najlepszych pracodawców w kraju

Należący do Grupy ORLEN ANWIL uzyskał tytuł Top Employer Polska 2024. To już piąte z rzędu wyróżnienie przyznane przez niezależnych ekspertów, będące potwierdzeniem najwyższych standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

- ANWIL swoje miejsce wśród nagradzanych firm zajmuje nieprzerwanie od 2020 roku. Stabilność zatrudnienia, rozwój, benefity to kwestie, na które szczególnie zwracają uwagę pracownicy, a my to bardzo dobrze rozumiemy. Prowadzona przez ANWIL polityka HR jest odpowiedzią na potrzeby załogi, będąc jednocześnie zobowiązaniem do dalszego zaangażowania w tworzenie lepszego środowiska pracy. Jako jeden z największych pracodawców w regionie dbamy o najwyższe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, starając się budować z naszymi pracownikami trwałe relacje, które stanowią solidny fundament dla realizowanych działań biznesowych – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Chemiczna spółka z Włocławka została poddana profesjonalnemu badaniu pod kątem warunków zatrudnienia, oferty pracowniczej i proponowanych benefitów. Do takiego audytu mogły przystąpić firmy z całego świata, które zatrudniały minimum 250 pracowników w danym kraju lub są częścią międzynarodowej organizacji, w której pracuje więcej niż 2500 osób. Szczegółowe elementy, które były analizowane to m.in. strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, a także integracja. Dodatkowo, w tym roku kluczowe były także praktyki, jakie wdrażają firmy w zakresie różnorodności oraz równości wśród pracowników. Ważny aspekt stanowiły też działania związane z budowaniem trwałych relacji z pracownikami - m.in. poprzez onboarding, komunikację wewnętrzną oraz udzielanie informacji zwrotnej.

- Wyjątkowe czasy wydobywają to, co najlepsze w ludziach i organizacjach.Byliśmy tego świadkami w naszym Programie Certyfikacji Top Employers w tym roku. Wysokie wyniki certyfikowanych Top Employers 2024 pokazują, że te organizacje dbają o rozwój i dobre samopoczucie swoich pracowników. W ten sposób wspólnie wzbogacają świat pracy – podsumował David Plink, Dyrektor Generalny Top Employers Institute. 

Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Został założony ponad 30 lat temu i certyfikował już ponad 2300 organizacji w 121 krajach, które łącznie zatrudniają ponad 12 milionów pracowników na całym świecie.