26.09.2022

Znamy laureatów proekologicznej inicjatywy ANWILU

Dzięki projektowi ANWILU pn. „Oblatani w pomaganiu” uczniowie szkół podstawowych z pięciu województw stworzyli miododajne łąki. Zadanie konkursowe polegało na zasianiu przyszkolnej łąki dla pszczół oraz udokumentowaniu etapów prac związanych z jej założeniem. Do udziału w inicjatywie spółka zaprosiła szkoły podstawowe, zlokalizowane w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Łącznie w projekcie udział wzięło blisko 2020 dzieci!

Dzięki uczestnikom akcji wyrosło aż 118 bioróżnorodnych przyszkolnych łąk, co daje ok. 3.540 m2 przestrzeni kwietnych, będących oazą dla owadów oraz ptaków. Akcja ANWILU to nie tylko zabawa, integracja i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim ochrona środowiska i bioróżnorodności oraz nauka poszanowania życia różnych organizmów, które tworzą nasz ekosystem.

Trzy najlepsze zespoły odbiorą nagrody o łącznej wartości 10 000 zł, a wszyscy uczniowie, którzy wraz z nauczycielami zaprezentowali swoją Przyszkolną Łąkę otrzymają proedukacyjne upominki.​

1 miejsce: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Głębokim
2 miejsce: Szkoła Podstawowa w Liczu
3 miejsce: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku.